Balustrady, barierki

Balustrady ze stali nierdzewnej, balustrady drewniane oraz szklane, balustrady wewnętrzne:

Główną funkcją balustrady jest ochrona osób wchodzących lub schodzących po schodach. Z tego powodu powinna być przede wszystkim wytrzymała i odpowiednio wysoka. Przyjmuje się, że bezpieczna balustrada ma co najmniej 95 cm, by zapobiegać wypadnięciu, ale też umożliwić swobodne trzymanie się poręczy, nawet w przypadku osób o wyższym wzroście. Jednocześnie coraz istotniejsze znaczenie ma aspekt wizualny. Dlatego też balustrady przestają już przypominać nieatrakcyjne konstrukcje, z którymi jeszcze niedawno można było spotkać się na każdym kroku.

W ofercie firmy Now-Stal znajdą Państwo bogaty asortyment poręczy atrakcyjnych, ciekawych i nowoczesnych. W ofercie mamy balustrady ze stali nierdzewnej, drewniane oraz szklane. Balustrady stalowe z elementami drewna dobrze prezentują się w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach. Ciekawie prezentują się zarówno przy schodach o prostej konstrukcji, jak też schodach zabiegowych.

Balustrady stalowe

Nowoczesne balustrady składają się głównie z profili zamkniętych kwadratowych lub rur okrągłych. Najczęściej wykonywane są w formie grubszego pochwytu i słupków oraz cieńszych wypełnień ułożonych w pozycji poziomej. Balustrady wykonujemy ze stali czarnej, lakierowanej proszkowo . Taki rodzaj lakierowania zapewnia dużą odporność na uderzenia mechaniczne lakieru jak i zwiększa jakość produktu ze względu na równomierne pokrycie elementu lakierowanego. W przypadku balustrad zewnętrznych przechodzą one proces cynkownia ogniowego dzięki czemu nasze produkty zabezpieczone są przed działaniem warunków atmosferycznych.

Balustrady i barierki + szkło

- Wykonane ze stali czarnej lub stali nierdzewnej,

- wypełnieniem balustrad jest szkło bezpieczne klejone (VSG) lub klejone i hartowane (ESG),
- w przypadku rozbicia drobne kawałki szkła przyklejone są do foli co sprawia że szkło jest bezpieczne,
- poręcze i słupki stalowe malowane proszkowo,
- balustrady zewnętrzne stalowe poddane są procesowi cynkownia ogniowego, co zabezpiecza stal przed wpływem warunków atmosferycznych na bardzo długie lata.

Barierki szklane

Mocowanie tafli szkła na specjalnych uchwytach:
- balustrady w całości wykonane ze szkła,
- możliwość zamontowania pochwytów ze stali nierdzewnej lub zwykłej malowanej proszkowo,
- balustrady wykonane ze szkła bezpiecznego klejonego i hartowanego ESG,
- mocowane punktowo od policzka,
- mocowane od góry przy użyciu profili systemowych lub bez.